CLOSE ✕
Zapisz sie i nie przegap okazji!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

DealHUB.PL
Telegram logo
TELEGRAM Z OGŁOSZENIAMI
discord logo
DARMOWY DISCORD krypto
link do grupy facebook
NASZA GRUPA FACEBOOK

Poradnik Jak używać i handlować kryptowalutami na PancakeSwap!

Karol Brzostowski
Autor dealhub.pl
December 13, 2015 4:37 AM

W tym wpisie skupimy się na tym żeby pokazać wam głownie jak korzystać z PancakeSwap oraz czym one jest, oraz jak wymieniać na nim kryptowaluty czyli w skrócie handlować kryptowalutami na zdecentralizowanych giełdach.

Ad placement

Czym jest PancakeSwap?

PancakeSwap to zdecentralizowana giełda do wymiany tokenów BEP20. Znasz UNISWAP? Jeśli tak, nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem PancakeSwap. Oba są niesamowicie podobne w konstrukcji.

Jak działa giełda?

PancakeSwap wykorzystuje model automatycznego animatora rynku (AMM). Oznacza to, że chociaż możesz handlować zasobami cyfrowymi na platformie, nie ma księgi zleceń, w której jesteś dopasowywany do kogoś innego. Zamiast tego handlujesz z pulą płynności.

Pule te wypełnione są środkami innych użytkowników. Wpłacają je do puli, otrzymują w zamian tokeny dostawcy płynności (lub LP). Mogą następnie ich użyć, aby odzyskać swój udział oraz część opłat transakcyjnych. my skupimy się na handlu i w tym celu pokaże wam jak korzytać z portfela Metamask i kupować kryptowaluty na PancakeSwap!

Jak to działa?

Wraz z łańcuchem bloków Ethereum pojawiły się Dapps: zdecentralizowana aplikacj, która używa łańcucha bloków do przechowywania transakcji. Niektóre z tych aplikacji koncentrują się na kwestiach związanych z finansami (wymiana tokenów, pożyczanie i pożyczanie tokenów,…) i nazywane są DeFI (zdecentralizowane finanse).

Początkowo opłacało się zamienić ETH na inne tokeny (powiedzmy, monetę UNI) i zapewnić je („stawkę”) w puli płynności (LP). W ten sposób twoja para ETH / UNI została wykorzystana, gdy ktoś chciał zamienić ETH na UNI (lub odwrotnie), a ty zostałeś nagrodzony za zapewnienie płynności puli.

W pewnym momencie cena ETH (i opłaty związane z każdą transakcją) była zbyt wysoka, aby ten „biznes” był już opłacalny dla małych inwestorów.

Binance (serwis giełdowy) stworzył własny Blockchain (Binance Smart Chain, BSC), ponownie wykorzystując maszynę wirtualną Ethereum i zamiast używać ETH jako „gazu” do transakcji, używali własnej monety: Binance Coin (BNB). W ten sposób ponownie włączyli tę działalność (ponieważ opłaty transakcyjne BSC są bardzo niskie (1 ETH to ~ 2 tys. USD, a 1 BNB to ~ 340 USD)) i opłaty transakcyjne w sieci BSC to zaledwie mniej niż 1$.

Używanie PancakeSwap z MetaMask.

How to create a wallet on the Binance Smart Chain (BSC) — Cryptouf

Jeśli odwiedzisz stronę pancakeswap.finance, zauważysz, że wiele funkcji jest niedostępnych, dopóki Nie Odblokujesz Portfela. Kliknij przycisk z prośbą o zrobienie tego, a pojawią się kilka opcji: MetaMask i kilka innych portfeli.

Czy MetaMask nie jest portfelem Ethereum?

Tak, ale architektura BSC - Binance Smart Chain jest taka, że możesz używać MetaMask do interakcji z DApps'ami opartymi na BSC. Jeśli zdecydujesz się użyć MetaMask, sugerujemy zapoznanie się z przewodnikiem Jak Używać MetaMask niżej.

Czym jest MetaMask?

MetaMask został stworzony z potrzeby tworzenia bezpieczniejszych i bardziej użytecznych witryn internetowych opartych na Ethereum. W szczególności zajmuje się zarządzaniem kontem i łączeniem użytkownika z blockchainem. Jest obsługiwany w przeglądarkach Chrome, Brave i Safari.

Instalacja

1. Przykład: zainstaluj MetaMask w przeglądarce Brave, można użyć także chrome lub safari.

Otwórz kategorię rozszerzeń w Brave: https://chrome.google.com/webstore/category/extensionsSearch for MetaMask

img

UWAGA Upewnij się, że jest oferowane przez metamask.io!

2. Pomyślnie zainstalowałeś rozszerzenie MetaMask w Brave!

img

Utwórz konto w MetaMask dla Binance Smart Chain

1. Kliknij przycisk Create a wallet -> „Utwórz portfel”

img

2. Kliknij „Utwórz”, a następnie zapisz frazę kopii zapasowej. czyli 12 wyrazów (bardzo ważne)

Wyświetl 12 słów i zapisz je w pliku lokalnym.

Wprowadź poprawnie 12 słów.

Zaznacz każdą frazę, aby upewnić się, że jest poprawna, a następnie kliknij „Potwierdź”.

img

Gratulacje! utworzyłeś swoje konto MetaMask!

Połącz swoją MetaMask z Binance Smart Chain

1. W metamask wejdź w zakładkę "settings" -> ustawiania

img

2. Zlokalizuj zakładkę "networks" czyli sieci.

3. Teraz kliknij "ADD NETWORK" czyli dodaj sieć.

4. Teraz uzupełnij dane tak jak na obrazku

Nazwa Sieci: Smart Chain

Nowy adres RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/

ChainID: 56

Symbol: BNB

Adres URL Bloku: https://bscscan.com

Po Zapisaniu sieci i powrocie do głównego widoku zauważysz dwie rzeczy: sieć została automatycznie ustawiona na tę, którą właśnie wprowadziłeś, a jednostki nie są już denominowane w ETH, ale w BNB.

Dodawanie funduszy na nasz portfel Metamask.

Potrzebne nam najskuteczniej BNB lub BUSD, które możemy nabyć praktycznie w każdym kantorze typu Bitpanda itp. Ja wam pokaże jak to zrobić z BInance.
jeżeli nie wiesz o co chodzi odsyłam do poradnika jak korzystać z binance -> Poradnik jak korzystać z Binance.

Więc teraz musisz kupić lub zdeponować krypto na Binance. Ponieważ mam już trochę BNB, zamierzam zdeponować je na platformie, ale jeśli chcesz kupić kryptowaluty, kup BNB bezpośrednio na Binance.

Aby wypłacić BNB z Binance potrzebny nam będzie „Adresu BNB odbiorcy” Kliknij MetaMask i kliknij „Konto 1” (sprawdź, czy jesteś w sieci Binance Smart Chain). Spowoduje to skopiowanie adresu MetaMask do schowka. Wklej go w odpowiednim polu na Binance.

Następnie wybierz „Binance Smart Chain (BSC)” jako sieć transferową. Będziesz musiał wypełnić formularz bezpieczeństwa, który zostanie wyświetlony, ale kiedy skończysz, możesz wybrać kwotę i przelać BNB do swojego portfela MetaMask.

Przejdź do wypłaty, poczekaj kilka minut i gotowe. Twoje środki powinny być wyświetlane bezpośrednio na metamask i możesz śledzić swoją transakcję i swój adres za pomocą eksploratora BSC : https://bscscan.com/

Jak handlować na PancakeSwap

Gdy już mamy nasze środki BNB czy BUSD na portfelu Metamask, możemy wreszcie przejść do handlu.

Przejdź do https://pancakeswap.finance/. Powinno to automatycznie wyzwolić połączenie MetaMask.

Kliknij „Dalej” i „Połącz” w oknie powiadamiania MetaMask, a Twój adres powinien być widoczny u góry PancakeSwap. Następnie kliknij „Trade”> „Exchange” w menu po lewej stronie.

Teraz zamierzamy wymienić BNB na przykład AIOZ. Celem jest, aby oba z nich były w stosunku 50/50, przy jednoczesnym zachowaniu części BNB dla opłat za transakcje sieciowe (fees). Ponieważ mam w tym przykładzie ~ 0.07BNB, zamienię 0.035NB na AIOZ.

Uwaga: jeśli chcesz wybrać inną parę, nie krępuj się! Wszystkie waluty na PancakeSwap znajdziesz np. na Coinmarketcap.

Kliknij "SWAP" -> „Zamień”, zaakceptuj transakcję na MetaMask, poczekaj na potwierdzenie i gotowe: mamy nasze tokeny BNB i AIOZ.

Czekaj, gdzie są moje środki? Nie pojawiają się w moim portfelu MetaMask!

Nie panikuj, wystarczy dodać monetę do portfela.

Aby to zrobić, wejdź na google.com i wyszukaj „AIOZ contract bsc scan” i kliknij pierwszy link, aby uzyskać adres contractu (contract AIOZ)

Kliknij ikonę MetaMask, kliknij „Add token -> Dodaj token” i wybierz drugą zakładkę („Niestandardowy token - Custom token”). Wklej adres umowy. Powinno to automatycznie wypełnić pozostałe pola. Kliknij „Dalej” i voilà!, Twoje tokeny są w Twoim portfelu.

W taki właśnie sposób nauczyłeś się handlować na pancakeswap, łatwe prawda? Powodzenia!

Czym jest Farmowanie Cake?

CAKE to token BEP-20 wydawany dostawcom płynności (liquidity) na zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap. Zarabia się go na dostarczaniu płynności do pul na PancakeSwap.

Obecnie w puli CAKE możesz zarobić ponad 140% APY na stakowaniu CAKE, my tutaj skupimy się jak "farmować" na pancakeswap co jest o wiele trudniejsze niż samo stakowanie CAKE gdzie wystarczy 3 kliknięcia myszką.

PancakeSwap wprowadził na platformę Initial Farm Offerings (IFO), aby pomóc nowo uruchomionym tokenom w otwieraniu możliwości yield farminggu. Aby to zrobić, użytkownicy mogą przypisać swoje tokeny LP do dostępnych pul i zarabiać tokeny CAKE w zamian za dostarczanie płynności.

Aby dodać pieniądze do Farmy - która jest niezbędna do farmowania (lub zarobienia) monety CAKE - musisz najpierw wybrać odpowiednią farmę (aby później upewnić się, że wykonujesz właściwe ruchy). Więc przede wszystkim wejdź do menu i wybierz farmę.

W tym przykładzie zdecydowałem, że chcę skorzystać z farmy TWT-BNB (ale nie musisz jej teraz wybierać)

Ważny krok: zanim będziemy mogli dodać coś do tej farmy, potrzebujemy odpowiedniego tokena! Dlatego musimy połączyć nasze TWT i BNB, czyli dodawanie płynności do puli.

Musisz upewnić się, że dodajesz obie monety o tej samej ogólnej wartości (np. Jeśli chcesz dodać 50 € / $ w BNB, musisz również dodać równowartość 50 € / $ w TWT). Więc jeśli nie masz teraz odpowiedniego stosunku monet, musisz wziąć dodatkową rundę na giełdzie PancakeSwap (po prostu upewnij się, że moneta, której potrzebujesz, jest tam wymieniona - więc nie musisz robić dodatkowej rundy przez rynek Binance).

Na koniec kliknij Zatwierdź TWT (lub inną kryptowalutę). Zaskakujące jest dwukrotne wykonanie tej procedury, co na początku mnie zmyliło. Ponieważ za pierwszym razem - zatwierdzasz tylko tę pulę do użytku (kosztuje 3 cemty), a za drugim razem - naprawdę dodajesz obie monety do puli płynności (LP) - kosztuje dodatkowe 15 centów.

Czwarty krok: jeśli wszystko się ułożyło przed następnym krokiem, to bułka z masłem (😉). Masz określoną ilość preferowanego żetonu LP i możesz dodać je do farmy, którą wybrałeś w drugim kroku. Wybierz Menu -> Wybierz farms-> Wybierz twoją farmę np. bnb-twt.

Piąty krok: Gratulacje - gotowe! Teraz stackujesz CAKE! Na stronie startowej PancakeSwap możesz wybrać, czy chcesz stackować CAKE, kiedy tylko się zgromadzi (każdy zbiór kosztuje 10 centów).

Syrup Pools

Właściciele projektów mogą uruchamiać swoje tokeny za pomocą Syrup Pools. Tutaj mogą przekazać część swoich własnych tokenów i rozdać je posiadaczom CAKE. Będą dwie kategorie projektów wspieranych przez Syrup Pools: Core -> Rdzeń i Community -> Społeczność.

Główne projekty to te, które zostały sprawdzone przez zespół odpowiedzialny za PancakeSwap. Projekty społecznościowe to te, które posiadacze CAKE głosowali w decyzjach dotyczących zarządzania. Mimo to każdy może przekazać swoje żetony posiadaczom CAKE za pośrednictwem Syrup Pools. Jednak tylko projekty, które otrzymają głos społeczności, zostaną wyświetlone w interfejsie platformy.

CAKE Lottery

Istnieje również możliwość dołączenia do loterii CAKE. Będzie miał przerwę 6 godzin na sesję loterii i możesz otrzymać jeden los na loterię za 10 CAKE. Ten bilet wygeneruje losową czterocyfrową kombinację liczb od 1 do 14.

Wynagrodzenie zwycięzcy może sięgnąć nawet 50% całej puli loterii, jeśli numery jego kuponów są zgodne ze wszystkimi czterema zwycięskimi liczbami na loterii. Istnieją również nagrody, nawet jeśli co najmniej dwa z Twoich numerów są na tej samej pozycji, co te na zwycięskim kuponie.

Non-Fungible Tokens (NFTs) na PancakeSwap

PancakeSwap oferuje również opcję uczestniczenia w wymianie znajdziek na platformie. Istnieje sekcja niezamienialnych żetonów (NFT) (zwana „Pancake Collectibles) reprezentowana przez urocze figurki, które użytkownicy mogą wymienić na CAKE. Możesz zachować te NFT, jeśli posiadasz kilka, i wymienić je wcześniej.

Initial Farm Offerings (IFOs)

PancakeSwap wprowadził na platformę Initial Farm Offerings (IFO), aby pomóc nowo uruchomionym tokenom w otwieraniu możliwości farmienia. Aby to zrobić, użytkownicy mogą przypisać swoje tokeny LP do dostępnych pul. Tutaj ci, którzy wprowadzą swoje tokeny do IFO, zostaną najpierw zapytani o szczegóły swojego projektu, takie jak bieżący etap rozwoju ich tokena, przypadek użycia, harmonogram dystrybucji, audyty inteligentnych kontraktów, oczekiwana wycena i cel pozyskiwania funduszy.

Jakie altcoiny kupić na Pancakeswap?

Dołącz do naszeego discorda oraz telegrama, gdzie dosyć często dzielimy się naszymi wyborami dotyczącymi inwestowania w altcoiny na róznych giełach!

pancakeswap poradnik, jak kupić krypto na pancakeswap, jak kupić coiny bsc, BSC poradnik, metamask bsc poradnik, bsc metamask jak ustawić, jak połączyć metamask z bsc, jak połączyć bsc z pancakeswapem, bsc najlepsze coiny, jakie memecoiny kupić

About the Author

Karol Brzostowski

🐸☕️ E-commerce 💻 Affiliate Marketing 💸 Pokazuję jak zarabiać online

Zapisz się do Newslettera Odbierz dostęp do darmowego czatu z Analizami Kryptowalut!📈

Dziękujemy zostałeś zapisany do naszego newslettera, sprawdz swoją skrzynkę oraz folder "spam"
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Klikając zapisz się akceptujesz i zgadzasz się na zasady zapisane w Regulamin prywatności.
Odbierz dostęp do discord!

Zobacz inne wpisy na blogu.

Zawsze chętni do pomocy!

@dealhub.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. © Copyright 2020.