CLOSE ✕
Zapisz sie i nie przegap okazji!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

DealHUB.PL
Telegram logo
TELEGRAM Z OGŁOSZENIAMI
discord logo
DARMOWY DISCORD krypto
link do grupy facebook
NASZA GRUPA FACEBOOK

Jak kupić bitcoin i handlować na Binance: Poradnik 2021

Karol Brzostowski
Autor dealhub.pl
December 13, 2015 4:37 AM

Gdzie powinienem kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Która giełda jest najlepsza do zakupu Bitcoinów? Zacznijmy od tego że Bitcoina można zakupić na wiele sposobów czy to kantor, aplikacja finansowa czy chociażby giełdy. Platform takich jak ta jest mnóstwo więc najlepiej samemu poczytać opinię na temat giełdy na którą zdecydujemy się korzystać. Binance to jedna z najpopularniejszych platform wymiany kryptowalut na świecie. oferuje swoim użytkownikom szeroką gamę korzyści i jest uważany za najlepszy, jeśli chodzi o reputację i wiarygodność. Dzisiaj w tym poradniku pokaże wam jak handlować kryptowaluty oraz kupić bitcoina.

Ad placement

Kupowanie, sprzedawanie lub handel (trading) kryptowalut na Binance nie jest w rzeczywistości czymś, do czego potrzebujesz ukończonego kursu lub uniwersytetu, aby sobie z nim na spokojnie poradzić. Mimo to wiem że Binance jest jedną z bardziej skomplikowanych witryn wymiany kryptowalut - jeśli jesteś zupełnie nowy w tym temacie, może to na początku sprawić wiele zagmatwań i problemów, dlatego w tym poradniku pokaże ci jak postawić pierwsze kroki w handlu krypto.
po krótkim wstępie wszystkie wątpliwości "czy dam sobie rade" powinny zostać rozwiane - niezależnie od tego, czy będzie to Bitcoin, czy jakakolwiek inna kryptowaluta, po przeczytaniu tego poradnika będziesz mógł zarówno kupować, jak i sprzedawać swoje monety na Binance oraz korzystać z naszych analiz rynku na discordzie.

Dlaczego akurat Binance?

Na początek większość ludzi, którzy decydują się na handlowanie i kupno kryptowalut na Binance, robi to, ponieważ ta platforma obsługuje znaczną liczbę kryptowalut. W chwili pisania tego wpisu znajdziesz ponad 450 różnych kryptowalut, którymi można handlować na giełdzie Binance. Listę wszystkich oferowanych krytpowalut na Binance znajdziesz np. na Coinmarketcap.

Binance obejmuje zarówno wszystkie główne kryptowaluty świata (Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp.), Jak i szeroką gamę niektórych bardziej niszowych altcoinów, W rzeczywistości jest to jeden z powodów, dla których Binance jest uważane za świetną giełdę kryptowalut dla doświadczonych traderów oraz początkujących którzy myślą o poszerzeniu swoich portfeli aktywów!

Kupując Kryptowaluty na giełdzie binance, napotkasz jeszcze jedną ważną zaletę - można to zrobić za pomocą karty kredytowej-debetowej. Przy wielu innych giełdach kryptowalut będziesz miał trudności ze znalezieniem takich funkcji - najbliższe, jakie możesz uzyskać, to przelewy bankowe, ale nawet te są mniej wygodne niż płacenie kartą. Ja osobiście często dokonywałem depozytów binance za pomocą swojej karty z Mbanku, co jest mega ułatwieniem.

Jak kupować na Binance? - dwie metody.

Jak wspomniałem wcześniej, podczas sprawdzania, jak handlować na Binance, dowiesz się, że można to zrobić na dwa sposoby - kupując kryptowaluty od samej platformy lub handlując z inną osobą. Oczywiście można też dokonać depozytu z innych portfeli lub giełd, ale zakładam że ktoś taki już powinien wiedzieć jak tego dokonać. Zacznijmy od tej prostszej czyli karty kredytowej lub debetowej.

Jak kupić kryptowaluty na Binance za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak zakupić Bitcoin'a na Binance (chociaż pamiętaj, że w ten sam sposób możesz również kupić dowolną inną kryptowalutę).

1. Najpierw zaloguj się na swoje konto Binance. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się w serwisie - proces rejestracji jest bardzo szybki i prosty.

Link - https://accounts.binance.info/register?ref=JO5W2NE9

(Link daje 10% zniżki na prowizję transakcyjne)

2. Po zalogowaniu się na Binance przejdź do prawego górnego rogu ekranu. Tam znajdź przycisk „Kup Kryptowaluty” i umieść na nim wskaźnik myszy. Teraz zobaczysz kilka różnych opcji kupna kryptowalut - "karty kredytowo-debetowe", "handel P2P", "saldo gotówki" i "płatności od osób trzecich" Ponieważ skupiamy się na najprostszym sposobie handlu, kliknij opcję „Karta kredytowa / debetowa”.

3. Teraz zrobienie tego za pomocą karty kredytowej / debetowej jest bardzo proste. Widać to na ekranie, który wyskakuje po wybraniu wyżej wymienionej opcji - zostaniesz przekierowany na stronę, na której powinieneś mieć opcję wpisania kwoty, którą chcesz wydać na zakup BTC lub innej kryptowaluty na Binance. Ewentualnie polecam też wybrać zamiast Bitcoina, walutę USDT czyli stablecoin który imituje kurs dolara 1:1 dzięki temu nie wystawiasz nie na ew. spadki bitcoina i możesz na spokojnie potem kupić dowolną walutę za USDT przy pomocy Handlu.

4. Po wybraniu kwoty, którą chcesz wydać na zakup kryptowaluty, naciśnij „Kup” - w tym momencie procesu zakupu zostaniesz poproszony o zweryfikowanie konta (jeśli nie zrobiłeś tego przed podjęciem decyzji kupić Bitcoin na Binance). Naciśnij „Zweryfikuj teraz”.

5. Gdy zostaniesz przekierowany na stronę weryfikacji, zobaczysz, że musisz zweryfikować swoją tożsamość na Binance, aby dokonać pierwszej transakcji. Obejmuje to podanie swojego oficjalnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania, a także przesłanie zdjęcia dowodu osobistego i zrobienie sobie zdjęcia. Wszystko to jest standardową procedurą.

6. Po zweryfikowaniu konta będziesz musiał potwierdzić szczegóły płatności. Gdy to wszystko zostanie zrobione i wybraliście kwotę BTC, które chcecie kupić i zweryfikowaliście swoje konto, wszystko, co pozostało, to sprawdzić podsumowanie zamówienia i dokończyć je! Twoje Bitcoiny znajdziesz w zakładce "Portfel Spot".

Właśnie w taki sposób można kupować na Binance używając karty kredytowej lub debetowej. Proste, szybkie i bezproblemowe. To powiedziawszy, jest też inny sposób na zrobienie tego - handel z innym posiadaczem kryptowalut.

Jak kupić kryptowaluty na Binance Metodą handlową.

Wcześniej wspomniałem, że istnieje do 4 różnych sposobów kupowania monet na Binance. Jednak tylko dwa lub trzy są warte dokładnego wyjaśnienia - metoda karty kredytowej / debetowej jest bardzo popularna, podczas gdy metoda handlu prawdopodobnie okaże się najbardziej złożona, jeśli jesteś początkującym traderem, ale to jej właśnie warto się nauczyć!

1. Ze strony głównej Binance (lub pulpitu nawigacyjnego, jeśli jesteś zalogowany), przejdź do górnej części okna i najedź kursorem na przycisk „Handluj”.

2. Tutaj zobaczysz wiele różnych opcji. Wszystkie te odnoszą się do określonego rodzaju handlu, który możesz wykonać. W rzeczywistości jest to świetna funkcja, ponieważ jeśli jesteś początkującym, będziesz mógł korzystać z podstawowych lub klasycznych interfejsów, podczas gdy niektórzy bardziej doświadczeni traderzy będą mieli okazję skorzystać z zaawansowanej wersji platformy. Zakładając, że dopiero zaczynasz, wybierz opcję „Klasyczna”. Ta „konwersja” jest… bardzo prosta.

3. Trzeba przyznać, że interfejs ekranu, do którego zostaniesz przekierowany, może na początku wydawać się nieco onieśmielający. jestem tutaj, aby ci powiedzieć - nie martw się! To wszystko jest o wiele prostsze, niż się wydaje i zaraz Ci pokaże jak sobie z tym poradzić.

(1) U samej góry znajdziesz 24-godzinne maksyma ceny, minima ceny, wolumeny i kilka ogólnych zmian i informacji.

(2) Tutaj znajdziesz BUY/SELL order book czyli księgę zamówień, znajdują się tam zamówienia innych traderów czyli znajdziesz tam najniższą cenę za jakąś ktoś chce sprzedać wystawiania przez niego ilość waluty, lub najwyższą ofertę kupna.

(3) Tutaj znajduje się wykres możesz zobaczyć wykresy świecowe i głębokość rynkową.

(4) Dla nas najważniejsza część czyli Rodzaje zleceń : Limit / Market / Stop-limit / OCO (One-Cancels-the-Other) - nas interesuje opcja "limit", która pozwala na kupno lub sprzedaż o przez nas określonej cenie, Dzięki opcji „Market” będziesz mógł kupić BTC lub inną walutę po dokładnej cenie, jaką posiada w danym momencie. Pozwala to uniknąć wszelkich kłopotów i skomplikowanych obliczeń, jeśli chcesz.

Jeśli cena rynkowa BTC / USDT wynosi 61000, ale chcesz kupić po określonej cenie, na przykład 59000, możesz złożyć zlecenie [limit]. Kiedy cena rynkowa osiągnie ustaloną cenę, złożone zamówienie zostanie zrealizowane.

Tutaj możesz również ustawić określoną kwotę USDT, którą chcesz wydać na swój Bitcoin. Możesz zdecydować, że chcesz wydać 25%, połowę 50$, 75% lub nawet całość swojego USDT na BTC. Proces jest tak prosty - wybierz odpowiednią kwotę i naciśnij „Kup BTC”! Ale pamiętaj żeby móc kupić za USDT musisz najpierw zakupić w poprzednim kroku kartą kredytową lub inna metodą walutę USDT.

(5) Pary rynkowe i handlowe tutaj możesz wyszukać oferowane przez Binance waluty i ich pary, dajmy na to ADA?USDT, ETH?USDT i tak dalej.

Dodatkowe informacje nie zawracaj na początku uwagi na opcje Trading Typu : Cross Margin/Isolated Margin są to opcję zleceń na dźwigni, a dźwignia jest często zgubą nawet dla doświadczonych traderów, a co dopiero początkujących CIEBIE INTERESUJE TYLKO I WYŁĄCZNIE OPCJA SPOT.

Podsumowanie i informacje

W tym momencie powinieneś być nieco bardziej zorientowany, jeśli chodzi o pytania, takie jak „jak kupić Binance BTC, ETH itp.”. Oczywiście sam trading wymaga wielu analiz rynkowych i stałego zwracania uwagę na pewne wahania cen, wiadomości na temat kryptowalut, poważne zmiany i tak dalej. Mimo to może okazać się dość opłacalny - dlatego jest to ważny czynnik, o którym należy pamiętać, próbując dowiedzieć się, jak kupować na Binance. Jednakże możesz także korzystać z naszych analiz na discordzie gdzie wstawiamy daną parę i nasze spekulację, które pomogą CI zdecydować czy zakupisz daną walutę czy nie. Pamiętaj zawsze warto robić własny research czy to na youtube czy twitterze.

Dołączyć do naszego darmowego discorda możesz poprzez zapisanie się do newsletter'a otrzymasz na maila link do Discorda, aplikacja jest darmowa więc najpeirw musisz ją pobrać potem skorzystać z linku wysłanego na adres mailowy.

Link do zapisania się - https://www.dealhub.pl/newsletter

About the Author

Karol Brzostowski

🐸☕️ E-commerce 💻 Affiliate Marketing 💸 Pokazuję jak zarabiać online

Zapisz się do Newslettera Odbierz dostęp do darmowego czatu z Analizami Kryptowalut!📈

Dziękujemy zostałeś zapisany do naszego newslettera, sprawdz swoją skrzynkę oraz folder "spam"
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Klikając zapisz się akceptujesz i zgadzasz się na zasady zapisane w Regulamin prywatności.
Odbierz dostęp do discord!

Zobacz inne wpisy na blogu.

Zawsze chętni do pomocy!

@dealhub.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. © Copyright 2020.