CLOSE ✕
Zapisz sie i nie przegap okazji!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

DealHUB.PL
Telegram logo
TELEGRAM Z OGŁOSZENIAMI
discord logo
DARMOWY DISCORD krypto
link do grupy facebook
NASZA GRUPA FACEBOOK

Graj, aby zarobić : Co to jest Axie Infinity i jak to działa?

Karol Brzostowski
Autor dealhub.pl
December 13, 2015 4:37 AM

Przestrzeń kryptowalutowa huczała o projekcie, o którym być może słyszeliście lub nie, Axie Infinity. Gra wideo oparta na blockchain pobiła wiele rekordów, przewyższając tygodniowe przychody wszystkich projektów krypto, nawet Ethereum, jak wskazał współzałożyciel Axie. Co więcej, natywne tokeny gry, AXS i SLP, wzrosły o imponujące 39,792% i 9,451% od swoich dołków, w ciągu zaledwie roku! Do tej pory prawdopodobnie zastanawiasz się, co sprawia, że ​​ta gra jest tak wyjątkowa i popularna? Cóż, taka jest natura tej gry w trybie Play-To-Earn. Tak, dobrze słyszeliście, ta gra płaci ci za granie. j Ponadto, podobnie jak prawie każdy projekt kryptowalutowy, wymaga początkowej inwestycji i wiąże się z tym pewne ryzyko, które należy wziąć pod uwagę. Istnieją jednak sposoby na grę i zarabianie nawet bez konieczności posiadania pieniędzy, co zostanie wyjaśnione w drugiej części poradnika Axie.

Ad placement

👾 Axie Infinity: Część 1

 • - Axie Infinity to gra oparta na blockchain, w której gracze kupują NFT uroczych potworów, a następnie walczą ze sobą.
 • - Gracze mogą zdobywać tokeny SLP podczas gry i wymieniać je na pieniądze na giełdzie. To napędza ruch „graj, aby zarobić” w grze.

Zanim zagłębimy się w to, jak budować bogactwo, grając w tę grę, musimy zacząć od podstaw.

Niewymienne tokeny kryptograficzne (NFT), takie jak dzieła sztuki i filmy, zyskały na popularności na początku 2021 r.,kilka gier wideo opartych na blockchain już powstawało w branży, zanim większość ludzi to zauważyła. i gry zyskały na tak ogromnej popularnosci.
Kiedy NFT trafiły do ​​głównego nurtu, obiecująca gra kryptograficzna Axie Infinity autorstwa niezależnego studia Sky Mavis "wybuchła". A kiedy szerszy rynek NFT nieco się ochłodził po całym tym szumie… cóż, Axie Infinity stało się jeszcze większe.

W Axie Infinity znajdziesz cyfrowy świat zwierzaków, w którym gracze walczą, wychowują i handlują fantastycznymi stworzeniami zwanymi Axies. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby móc zagrać w grę, są 3 Axie, które możesz kupić na Axie Marketplace. Jeśli chodzi o te małe stworzenia, mają kilka odrębnych cech, które różnią się:

Axie Infinity screenshot
Ceny axie na marketplace
 • Statystyki (zdrowie, morale, umiejętności i szybkość)
 • 6 części ciała (oczy, uszy, róg, usta, plecy i ogon)
 • Klasy (Reptile, Plant, Dusk, Beast, Bug, Mech, Aquatic, Bird, Dawn)

Możesz także hodować Axie, co pozwala budować potencjalnie potężniejsze zespoły i zapewnia dodatkowe NFT do sprzedaży na rynku. Niektóre NFT Axie sprzedały się za 300 ETH za sztukę, czyli ponad 702 570 dolarów

Powyższe cechy są kluczowe, jeśli chodzi o : określenie ceny Axie, jak silna lub słaba jest w walce, jaki jest najlepszy dla niego użytek i czy nadaje się do hodowli. Teraz nadszedł czas na pytanie, na które wszyscy czekaliśmy: Jak grać i zarabiać?

Jak zacząć korzystać z Axie Infinity?

będziesz potrzebować trzech Axie NFT, aby zacząć grać w Axie Infinity, a w chwili pisania tego tekstu najtańsze Axie dostępne na rynku kosztują około 150-250 USD za sztukę. Możesz wydać 500 dolarów lub więcej na zbudowanie zespołu startowego. To więcej niż cena konsoli PlayStation 5 lub Xbox Series X, nie mówiąc już o grze. Pamiętaj, że twoje Axie to inwestycje i można je odsprzedać, a ponadto generują nagrody w trakcie rozgrywki.
Wiem wiem, niekórym wydawać się to będzie absurrdalną ceną za granie w głupią gierkę, ale nie można lekceważyć faktu że jest na to ogromny popyt i jest wiele historii gdzie ludzie z długów zarobili po 30 tyś$ grakąc w Axie infinity i dla osób które lubią gry i inwestycje taka cena wejściowa nie powinna przeszkadzać.

Axie marketplace

Teraz, gdy Axie Infinity przeprowadziło migrację zasobów z Ethereum do swojego łańcucha sidechain Ronin, będziesz musiał utworzyć portfel Ronin i mieć również portfel Ethereum (jak MetaMask). Po skonfigurowaniu portfela Ronin możesz użyć Ronin bridge, aby przenieść ETH do Ronina, gdzie staje się on WETH (Wrapped ETH). Następnie możesz użyć tego do zakupu Axie.

Utwórz konto na stronie Axie Infinity i pobierz grę na komputer PC lub Mac. Możesz również pobrać pakiet APK dla Androida do zainstalowania na smartfonie lub tablecie. Gra była również dostępna na iOS w wersji beta za pośrednictwem programu TestFlight firmy Apple, ale obecnie jest niedostępna w chwili pisania tego tekstu.

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, musisz sparować portfel Ronin ze swoim kontem, a następnie zsynchronizować swoje Axies z portfela z grą, aby rozpocząć grę.
Jeżeli chcecie cały poradnik w postaci wideo na youtube jak zacząć dajcie znać w komentarzaach, jeżeli będzie zainteresowanie to chętnie go nagram.

Co to jest token AXS?

Axis Infinity Shard (AXS) to natywny token zarządzania Axie Infinity. Obecnie możesz używać AXS do opłacania opłat hodowlanych. W przyszłości posiadacze AXS będą mogli głosować na decyzje dotyczące gry i jej przyszłego rozwoju, a także stawiać tokeny AXS, aby zdobywać nagrody w grze.

Z biegiem czasu Axie Infinity planuje stopniowe przejście do zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO), aby umożliwić zarządzanie społecznością.

Ciekawostka :
Nie możesz jeszcze używać ziemi Axie w rozgrywce, ale jest na nią popyt: zestaw dziewięciu działek sprzedanych za około 1,5 miliona dolarów w lutym 2021 r.

Gdzie można kupić AXS?

AXS jest dostępny na giełdach kryptowalut, takich jak Binance, Kucoin, Gate.io lub zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap i SushiSwap.

Oto jak możesz kupić AXS od Uniswap. Aby handlować w Uniswap, będziesz potrzebować portfela kryptowalutowego z ETH lub innego tokena ERC20 opartego na Ethereum. Jeśli potrzebujesz ETH, możesz go kupić za pieniądze na Coinbase lub Binance, a następnie przelać do swojego portfela.

Bitwy (PvE, PvP, zadania)

Na początku możesz brać udział w bitwach ze swoimi Axie, które mogą zdobyć walutę w grze, gdy wygrasz, SLP, skrót od Smooth Love Potion. SLP można handlować jak zwykłym tokenem na giełdach, takich jak uniswap. Obecnie jego cena wynosi 0,22 USD za token. SLP jest zasadniczo systemem nagród w grze i jest również potrzebny do wyhodowania większej liczby małych Osi. Istnieją dwa rodzaje bitew, w których możesz wziąć udział: PvE i PvP.

PVE W AXIE

PvE oznacza Person versus Environment i oznacza, że ​​walczysz z potworami, walczysz z wrogami kontrolowanymi przez komputer, a nie przez człowieka, a każda wygrana daje ci trochę SLP. A jeśli brzmi to dla ciebie łatwo, wzywam cię do wypróbowania tego, są dość silne i nie pozwolą ci ich pokonać, zwłaszcza gdy przechodzisz przez poziomy PvE.

W drugim typie bitwy, PvP (osoba kontra osoba), pojawia się czynnik ludzki, co oznacza, że ​​grasz z prawdziwymi ludźmi, takimi jak ty! Dla tych, którzy znają Pokemon, Axie bardzo go przypomina, ponieważ wygrana z prawdziwą osobą nie jest prostym wyczynem, wymaga:

 • Dobre i staranne wybranie twoich Axie
 • Ustawienie ich poprawnie
 • Graj w swoje karty we właściwej kolejności i czasie
 • Oblicz energię swoją i przeciwnika na rundę (Energia określa, ile kart możesz zagrać w rundzie)
PVP W AXIE

Jak widać, jest to gra, w której nic nie jest pozostawione przypadkowi. Potrzebujesz dobrej strategii, aby stawić czoła wrogom, ale właśnie dlatego za pokonanie ich otrzymasz nagrodę w postaci SLP! W rzeczywistości Axie może stać się dość złożona, dlatego najlepsi gracze PvP rywalizują w turniejach, w których mogą zarobić duże kwoty AXS, które w chwili pisania tego tekstu są warte około 42$ za monetę. Jeśli chodzi o przypadki użycia AXS: jest akceptowana jako forma płatności na Axie Marketplace, jest również wymagana do rozmnażania Axies, działa jako zarządzanie i wkrótce stanie się tokenem do obstawiania.

ZADANA W AXIE

Ponadto, jeśli wykonasz codzienne misje, możesz zarobić dodatkowe 50 SLP dziennie. Codzienna misja składa się z 3 zadań:

 • Zameldowanie się w grze
 • Ukończenie 10 poziomów trybu przygodowego
 • Wygranie 5 meczów na arenie

W tym momencie możesz pomyśleć: „Wygrałem kilka bitew, zebrałem trochę SLP, co mam z tym zrobić?” Odpowiedź na to jest dość prosta, możesz:

 • Sprzedaj ją za dowolną inną monetę, którą chcesz na dostępnej giełdzie, takiej jak Uniswap.
 • Utrzymaj go tak, jak w przypadku każdego innego aktywa, który Twoim zdaniem zyska na wartości.
 • Hoduj z nich kolejne Axies do sprzedaży lub grania.

Osie hodowlane to zupełnie inny temat, który omówimy w części 2 poradnika. Przyjrzymy się również sposobom rozpoczęcia gry, jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup Axies!

About the Author

Karol Brzostowski

🐸☕️ E-commerce 💻 Affiliate Marketing 💸 Pokazuję jak zarabiać online

Zapisz się do Newslettera Odbierz dostęp do darmowego czatu z Analizami Kryptowalut!📈

Dziękujemy zostałeś zapisany do naszego newslettera, sprawdz swoją skrzynkę oraz folder "spam"
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Klikając zapisz się akceptujesz i zgadzasz się na zasady zapisane w Regulamin prywatności.
Odbierz dostęp do discord!

Zobacz inne wpisy na blogu.

Zawsze chętni do pomocy!

@dealhub.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. © Copyright 2020.