CLOSE ✕
Zapisz sie i nie przegap okazji!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

DealHUB.PL
Telegram logo
TELEGRAM Z OGŁOSZENIAMI
discord logo
DARMOWY DISCORD krypto
link do grupy facebook
NASZA GRUPA FACEBOOK

Realizowanie zysków - Czyli jak przetrwać hossę? Kiedy sprzedać?

Karol Brzostowski
Autor dealhub.pl
December 13, 2015 4:37 AM

Chcę podzielić się czymś, co moim zdaniem jest dość ważne, a być może nawet najważniejsze w inwestowaniu. Mianowicie realizowaniem zysków. HUH? O czym ty mówisz, przecież Bitcoin zmierza prosto w kierunku miliona dolarów. Może i tak może nie, kto wie? Bo ja na pewno nie mam pojęcia. Ale jednego jestem w 100% pewien – tego że będę realizował zyski stopniowo. Nawet jeśli realizowanie zysków teraz oznacza to, że „stracę” szanse na potencjalne zyski, które mógłbym mieć gdybym nadal wszystko trzymał i niczego nie sprzedawał. Sam już podczas tej hossy wiele zarobiłem i nadal będę to robił nie zależnie czy bitcoin spadnie 10%, 20% czy 50%.

Ad placement

Dobrze tak więc o czym ja w ogóle piszę, po co realizować zyski?

Realizowanie zysków (profitów) zabezpiecza nasz kapitał, dzięki któremu może on dalej dla nas pracować i możemy także inwestować w inne sektory, aktywa. Np. Altcoiny. Lub odkupić znów kryptowaluty w czasie bessy. Wiele osób nawet z naszego discorda ma z tym ogromny problem, z natury chcemy zarobić jak najwięcej, na przykładzie naszych tradów, niektórzy ładują się w transakcję i w momencie gdy reszta osób realizuje zyski zawsze znajdzie się ktoś kto tego nie zrobi i wróci do punktu kupna, lub nawet zejdzie na minus. Wiele a być może nawet większość obecnych inwestorów, naturalnie odrzuca od siebie taki scenariusz że z dnia na dzień, narracja rynku się zmieni i będą tracić. Wiele osób z 2017 zarobiło miliony w tamtej hossie i straciło je po crashu, gdyż najzwyczajniej negowali rzeczywistość i jechali wraz z rynkiem na sam dołek. Więc jak się przed takim scenariuszem zabezpieczyć i w miarę możliwości zawsze być zyskownym?

Przygotowałem dla was prosty arkusz, który pomoże wam określić sposób uzyskiwania zysków w tym cyklu.
Skopiuj sobie arkusz, aby go edytować. Pozwólcie mi wyjaśnić jak na nim operować niżej.

Link do arkusza - https://drive.google.com/file/d/1AVv4tcy1VWpXwZzAk98zfA9Cu_aoEezL/view?usp=sharing

Arkusz realizowania zysków

Przede wszystkim jeżeli jeszcze tego nie wiecie, niemożliwym praktycznie jest sprzedać sam szczyt (top) chyba że jesteś bogiem i znasz przyszłość, w takim wypadku nie potrzebujesz tego postu. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest po prostu sprzedanie określonego procentu lub kwoty portfela po wcześniej przez nas określonych cenach. W tym przykładzie zdecydowałem się to zrobić przy każdym wzroście o 5 000$.

Jak działać na arkuszu?

W lewym górnym rogu, w niebieskim polu, wpisujesz rozmiar swojego portfela. Podaj również procent zysku, który będziesz wypłacać na określonych poziomach Bitcoina. Wziąłem tutaj przykład portfela o wartości 10 000$ i 20% realizowanego zysku. Obliczanie „wzrostu” portfela zostało wykonane na przykładzie wzrostów Bitcoina, ale naturalnie jeżeli trzymasz inną kryptowalutę lub aktywo będzie to tak samo działo i możesz dowolnie to zmodyfikować, Chodzi tylko o to, aby dać jakąś perspektywę tego, jak twój portfel rośnie, jeśli rynek pójdzie wyżej po zrealizowaniu jakiegoś zysku.

Możemy zauważyć, że stosując tę strategię 20% realizacji zysków przy każdym wzroście o 5 000 USD na BTC, będziemy powoli zmniejszać nasze portfolio. I właśnie to chcesz robić w późniejszych fazach hossy. Zyskujemy zyski, a następnie kupujemy ponownie podczas bessy. 20% zysku za każde 5K$ na BTC może być dla ciebie zbyt agresywne. Dlatego ważne jest, aby zobaczyć, co pasuje do Ciebie. To był tylko możliwy przykład.

Ten arkusz może pomóc Ci porównać twoją strategię realizowania zysków z oczekiwaniami tego, jak wysoka będzie hossa w tym cyklu. Jesteś pewien że Bitcoin osiągnie w tym cyklu 1 milion dolarów? W takim przypadku możesz rozważyć, rzadsze realizowanie zysków po większych przyrostach i za każdym razem realizować mniejszy procent. A być może sądzisz że Bitcoin osiąganie 100 000$ lub szczyt jest nawet niżej? Wtedy bardziej agresywne podejście realizowania zysków, może okazać się dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

Po prawej stronie arkusza wykonałem kilka szybkich obliczeń tego, jaki byłby Twój zysk netto, stosując tę strategię i porównałem ją z „Hodlingiem” czyli po prostu trzymaniem i nie sprzedawaniem.

Korzystając z naszej strategii realizowania zysków dopóki Bitcoin nie osiągnie 100 000$. Dałoby Ci to sumę 13,3k USD, a trzymając 16,6k USD. Oznacza to że „straciłeś” potencjalną okazję na dodatkowe 3,3k USD ALE w międzyczasie udało się zabezpieczyć aż 79% twojej inwestycji! zanim osiągnęliśmy szczyt 100k$. W przeciwieństwie do zwykłego trzymania bez realizowania zysków w którym narażasz aż 100% swojego portfela na nagły spadek i utratę swoich zysków. Podsumowując na tym przykładzie, osobiście powiedziałbym, że zdecydowanie lepiej realizować zyski ze względów bezpieczeństwa, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy osiągniemy szczyt, ale także dla spokoju ducha i zdrowia psychicznego. Żeby móc spokojnie odpoczywać lub wykonywać inne zajęcia w ciągu dnia niż spędzać je cały dzień sprawdzając cenę naszej inwestycji.

Jeżeli jeszcze nie jesteś na naszym discordzie, gdzie wrzucam swoje analizy rynku i sygnały, niżej możesz zapisać się do newslettera i otrzymać link do discorda.

About the Author

Karol Brzostowski

🐸☕️ E-commerce 💻 Affiliate Marketing 💸 Pokazuję jak zarabiać online

Zapisz się do Newslettera Odbierz dostęp do darmowego czatu z Analizami Kryptowalut!📈

Dziękujemy zostałeś zapisany do naszego newslettera, sprawdz swoją skrzynkę oraz folder "spam"
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Klikając zapisz się akceptujesz i zgadzasz się na zasady zapisane w Regulamin prywatności.
Odbierz dostęp do discord!

Zobacz inne wpisy na blogu.

Zawsze chętni do pomocy!

@dealhub.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. © Copyright 2020.